Bedava Numaradan İsim Sorgulama Tüm Hatlar

Bedava Numaradan İsim Sorgulama Tüm Operatörler

Bedava Numaradan İsim Sorgulama konumuzda yer alan bilgilerle istediğiniz herhangi bir numaranın kime ait olduğunu kolay ve ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Türkiye çapında son zamanlarda çıkan 0850 numaraları başta olmak üzere 0555 gibi istenmeyen aramalarda büyük bir artış yaşanmaktadır. Bazen haftalık, bazen ise günlük yaklaşık 10 kere cevapsız çağrılar alabiliyoruz. Gelen bu cevapsız çağrıları engelleyerek önüne geçebiliriz fakat bu numaralar ev interneti veya farklı kullandığımız servislerin numarası olabiliyor. İlgili numaraları engellemek yerine sizlere anlatacağımız bilinmeyen numara sorgulama yöntemlerini deneyerek aklınızı kurcalayan sorulardan basitçe kurtulabilirsiniz.

Numaradan İsim Bulma

Telefon numarasından isim öğrenmek için farklı yöntem vardır. İşte birkaç seçenek:

  1. Arama Motorları: Telefon numarasını bir arama motoruna yazarak, bu numarayla ilgili sonuçları aratabilirsiniz. Bu arama sonuçlarında numarayla ilgili bilgiler ve kişinin ismi gibi bazı ayrıntılar bulunabiliyor. Biraz araştırmak lazım 🙂
  2. Numara Arama Uygulamaları: Telefon numarası arama uygulamaları, bir numarayı arayarak numarayla ilişkili kişinin ismini ve diğer bilgileri bulmanıza yardımcı olabilir. Truecaller, Caller ID gibi uygulamalar bu konuda yardımcı olabilir.
  3. Telefon Rehberi: Kişinin telefon numarası rehberde kayıtlıysa, rehberdeki isim ve telefon numarası bilgilerini görebilirsiniz.

Fakat, bazı ülkelerde kişisel verilerin korunması yasaları nedeniyle numaradan isim sorgulama hizmeti verilmemektedir. Ayrıca, bu yöntemlerin her biri için ücretler veya sınırlamalar da olabilir, bu yüzden kullanmadan önce bu konuda dikkatli olmanızı hatırlatmakta fayda var.

Numara Sorgulama Ücretsiz Tüm Operatörler

Arayan numaranın kim olduğunu öğrenme işlemi aslında aslında çok basittir. Bu işlemler için sizlere 5 farklı yöntem sunacağım. Bunlardan birisi ücretli diğer yöntemler ise ücretsizdir. 11880 numara sorgulama servisi, Truecaller veya UpCall uygulamaları, Turkcell bilinmeyen numaralar servisi ve sms ile numaradan isim sorgulama servisidir. Belirtmiş olduğumuz telefon numarasından isim sorgulama yöntemlerinin tüm detaylı bilgileri aşağıda paylaşıyorum.

11880 Numara Sorgulama İşlemi

11880 servisiyle çok basit bir şekilde numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ücretli olarak kullanılan bu servis sabit telefonlar dahil olmak üzere Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya Bimcell gibi Türkiye genelinde yayın yapan GSM operatör numaralarının kime ait olduğunu saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.

SMS ile Numara Sorgulama

Türkiye içerisinde hizmet veren Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone gibi bilinen GSM operatörlerinin halka açık olarak SMS ile numaranın kime ait olduğunu öğrenme servisleri vardır. Bu servislerden faturalı veya faturasız hat sahipleri basitçe faydalanabilirler. Numara sorgulaması yapmak istediğiniz GSM operatörünün ilgili SMS numarasını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Turkcell Numara Sorgulama Ücretsiz : Öğrenmek istediğiniz telefon numarasını yazıp 2200 numarasına SMS gönderebilirsiniz.
  • Vodafone Numara Sorgulama Ücretsiz : KIM yazıp bir boşluk bırakarak ilgili telefon numarasını yazarak 7048’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Türk Telekom Numara Sorgulama : Mesaj kısmına numara sorgulaması yapmak istediğiniz 10 haneli telefon numarasını yazarak 11855’e SMS atabilirsiniz.

Ücretsiz Numara Sorgulama Sitesi

Bilinmeyen numaraları kolay ve ücretsiz öğrenmek için numara sorgulama sitelerini kullanarak ilgili numaranın kime ait olduğunu ve numaraya ait yapılan yorumları kolayca listeleyebilirsiniz. Numaradan isim sorgulama sitesi adı altında yayın yapan yüzlerce internet sayfaları mevcuttur. Bu siteleri konumuzdan takip etmek yerine ilgili numarayı arama motorlarına aratarak numaraya yapılan yorumlara da bakabilirsiniz. Genelde bu yorumlar tutarlı ve gerçekçidir.

Numaradan İsim Sorgulama Uygulaması

Google Play Store veya App Store mağazalarında ücretsiz onlarca numara sorgulama uygulamaları yer almaktadır. Ücretsiz numara sorgulama uygulaması adı altında yayın yapan uygulamaların büyük bir çoğunluğunun maalesef ki kullanımı oldukça zor ve karışıktır. Aşağıda herkesin kullanabileceği ve kullanımı oldukça kolay olan uygulamaları listeliyoruz.

TrueCaller

TrueCaller numara sorgulama uygulaması Türkiye genelinde en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Kullanımı kolay ve güncel veri tabanıyla sorgulamak istediğiniz telefon numarası sahibinin adını veya soyadını anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama ilgili numaranın takma isimini de öğrenebilirsiniz.

UpCall

UpCall numara sorgulama servisi oldukça geniş özelliklere sahip başarılı bir uygulamadır. Bilinmeyen numara sorgulama işleminin yanı sıra kullanıcılarına numara engelleme servisi, acil numaralar veya yakınınızdaki eczane numaraları gibi bir çok özellik imkanı da sağlamaktadır. Ayrıca bu uygulamanın kullanımı oldukça kolay ve Türkçe dil seçeneği mevcuttur.

Böylelikle Bedava Numaradan İsim Sorgulama Tüm Hatlar isimli yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yazıda anlamadığınız bir yer varsa veya bizlere sormak istediğiniz soruları hemen aşağıda yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz. Yorumunuz bizim için çok önemlidir. Üstelik yorumlarınıza aynı gün dönüş yapmaktayız.

Konumuz 01/10/2023 tarihinde güncellenmiştir. Bugün incelemiş olduğunuz bu konu 2 kere daha güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu