Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama

Bedava Numaradan İsim Sorgulama Tüm Operatörler

Bedava Numaradan İsim Sorgulama konumuzda yer alan bilgilerle istediğiniz herhangi bir numaranın kime ait olduğunu kolay ve ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Türkiye çapında son zamanlarda çıkan 0850 numaraları başta olmak üzere 0555 gibi istenmeyen aramalarda büyük bir artış yaşanmaktadır. Bazen haftalık, bazen ise günlük yaklaşık 10 kere cevapsız çağrılar alabiliyoruz. Gelen bu cevapsız çağrıları engelleyerek önüne geçebiliriz fakat bu numaralar ev interneti veya farklı kullandığımız servislerin numarası olabiliyor. İlgili numaraları engellemek yerine sizlere anlatacağımız bilinmeyen numara sorgulama yöntemlerini deneyerek aklınızı kurcalayan sorulardan basitçe kurtulabilirsiniz.

Bedava Numaradan İsim Sorgulama yazımızda yer alan bilgilerle istediğiniz herhangi bir numaranın kime ait olduğunu basit ve ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz

Bedava Numaradan İsim Sorgulama

Bedava numaradan isim sorgulama işlemi ile telefonlara gelen cevapsız ve tanınmayan çağrılar konusunda bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Genellikle kişiler uyku sırasında ya da işe daldıkları anda telefonlarına bilmedikleri numaralardan çağrılar gelebilir. Bazen bu çağrıları yanıtlamak kişilere çok ciddi sorunlar yaratabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Her şeyden önemlisi bilmediğiniz bir numaraya yanıt vermek bir dolandırıcıyla muhatap olmanıza neden olabilir. Bununla birlikte yurt dışı numaralarından arandığınız takdirde bilmeden bu numaralara geri dönüş sağlamak telefon faturalarınızın oldukça yüksek gelmesine neden olabilir. Bununla birlikte kişisel ve finansal bilgilerinizin çalınmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Böyle durumlarda numaradan isim sorgulama işlemi yapabilmek mümkündür. İnternet üzerinde bu konuda hizmet veren birçok önemli platform ve uygulama bulunmaktadır. Ancak numaradan ücretsiz isim sorgulama işlemi yapmayı düşünüyorsanız mutlaka seçtiğiniz web sitenin ya da programın güvenilirliğinden emin olmalısınız.

 

Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Farklı telefon operatörlerinin kullanıcıları kendilerine gelen bilinmeyen numaraları kolaylıkla sorgulayabilir. Bazen reklam amaçlı bazen bankaların ya da internet servislerinin tanıtım amacıyla kişilere farklı numaralardan çağrı göndermesi oldukça rahatsız edici durumlardan biridir. Bununla birlikte kişileri gün içerisinde arayan numaralar bilinmediğinde bu numaralara cevap vermek istenilmeyebilir. Böyle durumlarda önemli olan numaraları kaçırma riski de kişilerin tedirginlik yaşadığı konulardan biridir. Ancak kişiler kendilerine gelen ve tanınmayan numaraları kolaylıkla sorgulama yapabilirler. Böylelikle numara sorgulama işlemi sayesinde çağrının nereden ya da hangi ülkeden geldiğini çok daha kolay bir şekilde bulabilmek mümkün oluyor. Ücretsiz numara sorgulama işlemini Turkcell’de şu şekilde yapabilirsiniz:

 • İlk olarak telefonun mesajlar kısmını açın
 • Buradan yeni bir mesaj sayfası açmanız gerekiyor.
 • Metin kısmına KIM yazıp boşluk bırakıp telefon numarası yazın.
 • Daha sonra alıcı kısmına 2200 numarasını yazarak mesajı gönderebilirsiniz. Sorgulanan numaranın kime ait olduğu kısa sürede bildirilir.

Bunun yanında Türk Telekom üzerinden bir numara sorgulama yapmayı düşünüyorsanız arama ekranına *100# yazarak arama yapın. İşlem menüsü açıldığında ise menüden bilinmeyen numaralar servisini açın ve buradan isim ya da numara ile sorgulama yapabilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda hem güvenle hem de basit bir şekilde cevapsız bir çağrının nereden ve kimden geldiğini öğrenme şansı bulabilirsiniz. Ancak şahsa ait olan bir numarayı numara sorgulama ile bulmanız her zaman kolay olmayabilir. Böyle durumlarda öncelikle sizi arayan kişinin numarasının mutlaka sistemlerde kayıtlı olması gerekir. Ancak yurt dışından ya da belli kurumların numaralarını bu şekilde kolayca bulabilmeniz mümkün olur.

 

Bedava Numaradan İsim Sorgulama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bedava numaradan isim sorgulama yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı faktörler bulunur. Seçtiğiniz numaranın her şeyden önemlisi güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Bu işlemi yapmadan önce en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi numara sorgulama işlemi sırasında sizlerden istenilen bilgilerdir. Bu tarz bilgileri vermeden önce mutlaka dikkatli davranmanız gerekir. Bazı güvenilirliği konusunda kesin emin olunmayan sitelerden bilgi araştırmak sizin de bilgilerinizin risk altında kalmasına neden olur. Böyle durumlarda bedava numaradan isim sorgulama yaparken şu önemli noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Mutlaka güvenilir kaynaklar kullanmak gerekir. Resmi telekomünikasyon şirketlerinin resmi web sitelerini kullanmak bu süreçte en güvenli seçenek olarak karşınıza çıkar.
 • Kişisel bilgilerinizi ise kesinlikle paylaşmamanız gerekiyor. Numara sorgulama için gerekli bilgiler dışında bilgiler vermek hem gereksiz hem de riskli olabilmektedir.
 • İnternet tarayıcınızı ise her zaman güncel tutmaya dikkat etmelisiniz. Kullanılan tarayıcı sürekli güncellemek güvenlik açıklarına karşı cihazlarınızı her zaman koruma altına almaktadır.
 • Numara sorgulama yapılacak olan sayfanın güvenli olduğundan emin olunmalıdır. Bunun için de mutlaka tarayıcının güvenlik sertifikalarını sorgulamanız gerekiyor.
 • Bunların yanında üçüncü taraf uygulamalardan da kaçınmalısınız. Resmi olmayan ya da güvenli olmayan üçüncü taraf uygulamalar çeşitli riskler barındırabilir.
 • Yorumları ve incelemeleri ise kontrol etmelisiniz. Site hakkında kullanıcı deneyimlerini öğrenmeden önemli bilgileri vermek oldukça sakıncalıdır.
 • Banka ve finansal durum bilgilerini kesinlikle paylaşmamanız gerekiyor. Resmi telekomünikasyon şirketleri bu tarz bilgiler istememektedir.

Bu faktörleri dikkate aldığınızda hiçbir sorun yaşamadan kolaylıkla bedava numaradan sorgulama işlemlerini yapabilir ve sizlere gelen cevapsız çağrılar karşısında daha kolay bilgi edinme şansı bulabilirsiniz. Numara sorgulama işlemlerini yapabilmek için de belli kriterlere uygun hareket etmeniz gerekmektedir.

Konumuz 25/05/2024 tarihinde güncellenmiştir. Bugün incelemiş olduğunuz bu konu 2 kere daha güncellenecektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu